Szkolne Koło Misyjne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

28
10.2021

 

SZKOLNE KOŁO MISYJNE
W SZKOLE W NURCU - STACJI

 

 Maryja pierwszą misjonarką

 

 

Październik jest to miesiąc poświęcony Maryi- Matce naszego Zbawiciela i naszej, czczonej we wszystkich zakątkach świata, poprzez modlitwę Róząńcową.

Jest Ona również pierwszą misjonarką.

 

„Sanktuaria na całym świecie są stale szczególnym znakiem wiary prostej i pokornej. Doświadcza się w nich głęboko bliskości Boga, Jego Matki i świętych. Nie można ich nie doceniać, bo byłoby to ze szkodą dla działania Ducha Świętego i dla życia łaski” – napisał papież Franciszek w Liście apostolskim „Sanctuarium in Ecclesia” (Sanktuarium w Kościele), wydanym w lutym 2017 roku.

 

 

Każdego roku ponad 220 milionów osób bierze udział w różnego rodzaju pielgrzymkach. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią chrześcijanie – niemal 150 milionów. Celem pielgrzymowania są zazwyczaj miejsca związane z kultem maryjnym. Dzisiaj pielgrzymowanie jest utrudnione, ale Maryja jest obecna cały czas i w każdym miejscu możemy się do niej modlić. Pamiętajmy zatem nie tylko o tych dużych sanktuariach, ale także o naszych parafialnych świątyniach i przydrożnych kapliczkach. Chociaż wizerunek Maryi przedstawiany jest w różny sposób, to zawsze jest to ta sama kochająca nas Matka.

 

ep/pdm

Na zdjęciu Matka Boża Eskimosów (Nunavut), autor s. Maia von Galen FMM/Arch. PDM oraz Matka Boża Cesarzowa Chin (w stroju z dynastii Ming) autorstwa malarza Chu Kar Kui (1998, Chiny)
obraz w katedrze północnej w Pekinie/Arch. PDM.

 

 

 

 


PAPIESKA INTENCJA MISYJNA

 

 

 


 

Drodzy mali misjonarze, udostępniam wam do zobaczenia Dyplom za udział w kolędnikach

misyjnych na rzecz dzieci Maasajskich.....

 

 


 

 

Drogie dzieci w Wielkim Poście chcemy ogarnąć Polskich Misjonarzy naszą MODLITWĄ

 

Twój Misjonarz na Wielki Post:

Witaj, Szczęść Boże, dziękujemy za Wasze zaangażowanie i chęć pomocy misjonarzom – za to, że jesteście z nami.

Misjonarz powierzony Naszej opiece duchowej (modlitewnej) na czas Wielkiego Postu to:

o. Leszek WILMAN

Pracujący w : ARGENTYNA (Ameryka Południowa)

Funkcja misjonarza: Dyrektor misji

Status misjonarza: zakonnik - kapłan

 

 Pamiętamy o. Leszku Wilmanie w naszej codzienniej modlitwie. 

 


KONKURS MISYJNY

 

SZCZĘŚĆ BOŻE, zapraszam was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z tematem: „Gdy myślę misje… Misje czasu pandemii”.   

Głównym celem Konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży faktu, że nawet w tak trudnej sytuacji jak pandemia koronawirusa, misjonarze i misjonarki dalej głoszą Ewangelię i nie opuszczają ludzi wśród których pracują. Niestrudzenie, choć często w zmienionej formie, posługują na wszystkich kontynentach świata, bo jest to misją Kościoła. Czynią to zawsze odpowiedzialnie, z zachowaniem ogólnych zasad bezpieczeństwa, które mają uchronić od zarażenia ich samych oraz ludzi, wśród których pracują.

Organizatorzy chcą uwrażliwić uczestników tegorocznego Konkursu na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa. Chcą tym samym zaszczepić w umysłach młodych ludzi trzy podstawowe zasady które, mają uchronić człowieka od Covid–19. Sa nimi dystans, dezynfekcja i maseczka.

Ważnym celem i zadaniem Konkursu jest również rozwijanie kreatywności i wrażliwości plastycznej uczestników.

Prace powinny przedstawiać realizację hasła Konkursu: „Gdy myślę misje… Misje czasu pandemii”. Organizator pozostawia Uczestnikom Konkursu pełną swobodę interpretacji tematu w zakresie wizji artystycznej. Praca jednak musi być bezpośrednio związana z tematem Konkursu.

Warunki uczestnictwa

1. Konkurs ma charakter otwarty; adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat.

2. Uczestnik Konkursu może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Prace mają mieć charakter indywidualny, nie grupowy. Prace zbiorowe, zniszczone, nadesłane po terminie oraz niezgodne z regulaminem nie podlegają ocenie.

3. Technika wykonania prac plastycznych jest dowolna (rysunek kredkami, ołówkiem, farbami, collage, wycinanka, wydzieranka, witraż lub wszelkie inne techniki umożliwiające prezentację na papierze). Prosimy nie używać materiałów łatwo psujących się i spożywczych. Prace plastyczne w postaci wydruku komputerowego nie będą podlegały ocenie.

4. Praca plastyczna powinna być tematycznie związana z hasłem tegorocznego Konkursu, czyli „Gdy myślę misje… Misje czasu pandemii”.

Format A3, A4 - prace w innych formatach zostaną wyłączone z konkursu.

Praca nie może być konstrukcją przestrzenną - rzeźbą, instalacją, figurą. Prac nie należy oprawiać. 

5. W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace, które nie były wcześniej publikowane i nie brały udziału w innych konkursach.

Zapraszam was serdecznie.... prace muszą być wykonane do 22.03.2021r. i przekazane do mnie (s. Katarzyna) . Zastanówcie się na formą pracy i zapraszam was do wzięcia udziały....
I ostatnia informacja:

Konkurs organizowany jest jako plastyczny w kategoriach:

* I kategoria – dzieci przedszkolne

* II kategoria – dzieci klas I-III

* III kategoria – dzieci klas IV – VI

* IV kategoria – klasy VII, VIII

    Temat pracy: „Misje czasu pandemii”.   

ZAPRASZAM:) 

 


 

 

KOLĘDNICY MISYJNI

 

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UCZNIOM, KTÓRZY W OKRESIE

BOŻEGO NARODZENIA WZIELI UDZIAŁ W KOLEDNIKACH MISYJNYCH.....

ZEBRANE PIENIĄŻKI Z AKCJI KOLEDOWEJ SĄ PRZERZNACZONE NA DZIECI

MAASAJSKIE Z AFRYKI.

 

 


 

JESTEŚMY JUŻ W ADWENCIE

 

MISYJNY KALENDARZ ADWENTOWY:

 

 


   PAPIESKIE DZIEŁA MISYJNE DZIECI

 

Dzieci pomagają dzieciom - to idea Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które ma już ponad 170 lat. Dzieło to powstało w 1843 roku we Francji, z inicjatywy bpa Karola de Forbin-Jansona. Dzieci, motywowane wiarą i chrześcijańską miłością, podjęły codzienną modlitwę i systematyczne wyrzeczenia, aby ratować od śmierci głodowej dzieci w Chinach.

Z biegiem czasu ta idea rozpaliła serca dorosłych i dzieci we Francji i innych krajach świata. W 1922 r. papież Pius XI uczynił je papieskim i zalecił, aby było powszechne – działało w każdej parafii na świecie.

"Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci to jakby ogromny chór, utworzony z dzieci całego świata, które razem śpiewają Bogu swoje «oto jestem» — wyrażając je poprzez modlitwę, entuzjazm i konkretne zaangażowanie! (…) Drogie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego! Tworzycie łańcuch solidarności łączący pięć kontynentów i stwarzacie – również najuboższym – możliwość «dawania», a najbogatszym «otrzymywania» poprzez dawanie. Dbajcie nadal o tę «wymianę darów», która przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla wszystkich." Jan Paweł II, Przemówienie do członków Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, 14 czerwca 2003 r.

 Historia PDMD film

https://www.youtube.com/watch?v=I-jNn75KTP4

 

 

"ZIARNO" - Misjonarze w Afryce

Dziś zabieramy najmłodszych widzów do Afryki. Na podsumowanie Tygodnia Misyjnego wraz z ks. Arturem Bartolem SDB misjonarzem pracującym w Czadzie zapraszamy na ciekawą w podróż do tego afrykańskiego kraju.

https://vod.tvp.pl/video/ziarno,misjonarze-w-afryce,27274685

 

ZACHĘCAM DO OBEJRZENIA FILMU O PAPIESKICH DZIEŁACH MISYJNYCH DZIECI